Antikvariniai baldai – išlavinto skonio ženklas

Antikvariniai baldai namuose

Dvidešimt pirmajame amžiuje, kai kasdien turime vytis žingsniu priekyje esančias technologijas, vertinti laiko patikrintus ir savą istoriją turinčius daiktus tampa nebemadinga. Antikvariniai baldai – prietaringiems žmonėms atgrąsūs, kitiems – tiesiog nepriimtini – iškeičiami į vos keletą metų tarnaujančius pigius masinės gamybos produktus. Vartotojiškumo kultūra mus veda į didžiuosius prekybos centrus, priversdama aplenkti jaukias sendaikčių parduotuves. Tačiau ar kada susimąstome, jog būtent šie išskirtiniai, dažniausiai vienetiniai, dešimtmečius iš rankų į rankas keliaujantys ir su savimi neįtikėtinas istorijas nešantys baldai iš tiesų yra išlavinto skonio bei originalumo ženklas?

Tenka pripažinti, jog retas mūsų sugebėtume nesunkiai ne tik išsirinkti, bet ir įsigyti originalų bei prie interjero puikiai derantį antikvarinį baldą. Tačiau tai toli gražu nereiškia, jog reikia vaikytis madų ir į namus įsileisti pigias nekokybiškas prekes.

Būkštaujate dėl kainų? Nederėtų. Juk antikvariniai baldai – ne tik tam tikra meno išraiška, tačiau kartu ir puiki investicija, jūsų namams suteikianti pridėtinės vertės. Neprivalote būti kolekcionierius, jog sau leistumėte svetainę papuošti vienetiniu praėjusio amžiaus rankų darbo ąžuoliniu stalu ar dailiais raštais dengta komoda.

Svarbiausia – neapsigauti. Nusprendus įsigyti antikvarinių baldų, nederėtų jų ieškoti abejotino patikimumo skelbimų portaluose ar lombardus primenančiose parduotuvėse. Tokiu būdu, norėdami sutaupyti, greičiausiai nusipirksite klastotę ir stipriai permokėsite. Pasikliaukite tik ilgamete patirtimi pasigirti galinčiais ir savo darbą puikiai išmanančiais kolekcionieriais bei pardavėjais. Tiesa, būtinai pasiteiraukite jų apie baldo istoriją ir kilmę.

Taip pat antikvarinių baldų įsigyti galite internetu, tiek lietuviškuose, tiek ir oficialiuose užsienio parduotuvių ar individualių pardavėjų portaluose. Pradėję paieškas nustebsite, kiek daug įvairiausių pasirinkimo variantų turite. Žinoma, galite mėginti ir pavienius skelbimus, tačiau tokiu atveju turėtumėte bent kiek nusimanyti apie antikvarinius baldus ir pirkti tik įsitikinę, jog prekė originali bei vertinga.
Galų gale, kad ir ką bepasirinktumėte – unikalumą ar madas – nebijokite pasikliauti ir savo intuicija. Vis dėlto, juk interjero sprendimai kasdien lydės būtent jus, o papuošti namus originalumu niekada nevėlu.

Share this post